17 Ноември
10.00 часа /Зала 20/
Пресконференция
18 Ноември
10.00 часа /Зала БИАД/
Откриване СЕДМИЦАТА НА ЗЕМЯТА
Пленарен доклад:"Интеграционни процеси в аграрното производство"
проф.Иван Станков -Декан на Аграрен факултет
Тракийски Университет - Стара Загора
11.00 часа /Зала №3/
Официално откриване на ИЗЛОЖБА, свързана с представяне на фирми за:
Машини за хранително - вкусовата промишленост;
Селскостопански машини;
Растителна защита и торове.
14.00 часа /Зала №2/
Секция "Растителна защита и торене"
агр.Георги Станев - Председател на Регионален съюз по земеделие
1.Болести и неприятели по зърнено-житните култури.
Фактори за повишаване на добива в сегашните условия на земеделие.
ст.н.с.I ст.д-р Асен Димов
Институт "К.Малков" гр.Садово
2.Торене в условията на добрата земеделска практика.
проф.д-р Стефан Горбанов
Университет по хранителни технологии - гр.Пловдив
19 Ноември
9.30 часа /Зала № 3/
Секция" Машини за селското стопанство
и хранително-вкусовата промишленост"
инж.Димитър Димитров - Председател на Регионален съюз по машиностроене
1.Представяне на фирми:
Фермер 2000 ЕООД
Термохран Инженеринг
Техноинвест Инженеринг ЕООД
ПроМилк
AMT Инженеринг
SPV OOД и други.
2.Процедури по оценка на съответствието на машини
за хранително-вкусова промишленост на Националното и Европейско законодателство.
проф.Стефан Дичев
Университет по хранителни технологии - гр.Пловдив
9.30 часа /Зала №2/
Секция "Животновъдство"
н.с.I ст. д-р Нели Чемширова - Секретар на Регионален съюз по земеделие
Доклади от научни сътрудници на Земеделски институт - Стара Загора
1.Състояние на млечното говедовъдство в страната.
ст.н.с. д-р Й.Фенерова
2.Селекция и ефективност в млечното овцевъдство.
ст.н.с. д-р М.Джорбинева
3.Развитие на месодайното овцевъдство.
ст.н.с. д-р Стайка Лалева
11.30 часа /Зала №2/
Филмова сесия
1."Млечни породи говеда и овце, развъждани в Земеделски
институт - Стара Загора /НИИГО/, технологии на отглеждане, производство на краве
и овче мляко и неговата преработка в млечни продукти".
2. "Месодайно овцевъдство - порода Ил дьо Франс."
10.30 часа /Зала 20/
Секция "Растителна защита и торене"
д-р инж.Радка Лазарова- Председател на Регионален съюз на лесовъдите
Растителна защита в горските разсадници.
ст.н.с. д-р инж. Янчо Найденов
13.30 часа
Организирано посещение до Разсадник "Арнаутито"- с.Арнаутито.
20 Ноември
9.30 часа /Зала №2/
Секция"Проблеми на земята - възстановяване и запазване
на плодорието й"
Секция "Растителна защита и торене"
инж. Атанас Халачев - Председател на Регионален съюз по минно дело и
гелогия
1. Оценка на резултатите от проведената досега рекултивация на земи територията
на "Марица-изток".
инж.Владимир Етов
2. Кръгла маса: "Съвременно пътно строителство и околната среда . Проблеми
с навлизане на автострадата в нашия регион".
ст.н.с. инж.Мина Попов
11.00 часа /Зала №3/
Дискусия: "Проекти за комасация и комасацията в България през годините.
Опити на други страни. Текущи проблеми, касаещи земеделските стопани при поддръжка
на картата на възстановената собственост".
инж.Р.Георгиев
11.00 часа /Зала №3/
Поливното земеделие в България в условията на воден дефицит.
ст.н.с.д-р Васил Базитов
15.30 часа
Организирани посещения до:
1."Белведере - България" ЕООД
2. Птицекланица"Евровърхът"
18.00 часа
Заключителна дискусия
Развитие на селскостопанската и преработваща промишленост в Старозагорски
регион.